Підтримка НАТО – “це саме те, чого ми чекали”, – Порошенко

НАТО підтримує рішучі двосторонні дії своїх членів з надання військово-технічної допомоги Україні. Про це заявив президент Петро Порошенко після зустрічі з главами США, Великобританії, Німеччини, Франції та Італії. Про це повідомила прес-служба глави держави.

“Президент України Петро Порошенко почав свою участь у Саміті НАТО в Південному Уельсі з унікальною за форматом спільній зустрічі з Прем’єр-міністром Великобританії Девідом Кемероном, Президентом США Бараком Обамою, канцлером Німеччини Ангелою Меркель, Прем’єр-міністром Італії Маттео Ренці і Президентом Франції Франсуа Олландом “, – йдеться в повідомленні

“Унікальний формат зустрічі демонструє підтримку країнами НАТО територіальної цілісності України, яка стикнулася із зовнішньою агресією”, – зазначив Порошенко на початку зустрічі.

Коментуючи зустріч, Петро Порошенко підкреслив, що фактично вперше в історії нашої держави відбулася зустріч у форматі лідерів п’яти найбільших країн світу, на якій були продемонстровані рішучі наміри щодо підтримки України.

“Є розуміння, що, підтримуючи Україну, підтримуючи мир, стабільність і деескалацію ситуації на Сході, вони підтримують стабільність Європи та світу. Це сьогодні не тільки питання українського конфлікту, це – глобальне питання”, – підкреслив президент України.

Порошенко також повідомив, що будуть прийняті визначальні рішення про залучення України до спеціальної програми, де будуть створені чотири трастових фонди, які сприятимуть вирішенню питань логістики, комунікації, кіберзлочинності, соціальної реабілітації поранених.

За словами Петра Порошенка, особливу увагу учасники зустрічі приділили військово-технічного співробітництва. У декларації буде зазначено, що НАТО підтримує двосторонні рішучі дії країн-членів щодо забезпечення військово-технічної підтримки для України.

“Це саме те, чого ми чекали”, – резюмував глава держави.

Він також зазначив, що сьогодні буде обговорена координація подальших дій, в тому числі в питанні застосування санкцій.

Loading...