Оприлюднено Мінський протокол про перемир’я на Донбасі

Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) оприлюднила підписаний в Мінську 5 вересня протокол про припинення вогню на Донбасі.

Документ озаглавлений як “Протокол за підсумками консультацій Тристоронньої контактної групи щодо спільних кроків, спрямованих на імплементацію Мирного плану президента України Петра Порошенка та ініціатив президента РФ Володимира Путіна”.

Протокол підписали учасники Тристоронньої групи: спецпредставник ОБСЄ Хайді Тальявіні, екс-президент України Леонід Кучма, посол Росії в Україні Михайло Зурабов, пише ZN,UA.

Під документом також стоять підписи Олександра Захарченка та Ігоря Плотницького, однак не зазначено, в якій якості вони підписували протокол. (Нагадаємо, що Захарченко очолює терористичне угрупування ДНР, Плотницький – ЛНР.)

У документі з 12 пунктів йдеться, що сторони повинні негайно припинити вогонь в двосторонньому порядку.

Обидві сторони також зобов’язуються невідкладно звільнити всіх заручників і незаконно утримуваних осіб.

Також у документі йдеться про необхідність ухвалити закон про недопущення переслідування і покарання осіб у зв’язку з подіями на Донбасі. Домовилися продовжити “інклюзивний міжнаціональний діалог”.

В одному з пунктів йдеться, що сторони домовилися провести дострокові парламентські вибори в Донецькій і Луганській областях згідно із законом “Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей” (закон про особливий статус).Документ також свідчить, що сторони зобов’язалися: “Вивести незаконні озброєні формування, а також бойовиків і найманців з території України”.

Нагадаємо, 5 вересня в Мінську був підписаний протокол про припинення вогню на Донбасі з 18:00.

Loading...