НБУ зменшив розмір обов’язкового продажу валютної виручки

Національний банк зменшив розмір обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті зі 100% до 75%. Це стало можливим «з огляду на позитивні наслідки застосування НБУ антикризових заходів», – повідомляє прес-служба Нацбанку. 

«З огляду на позитивні наслідки застосування Національним банком антикризових заходів у сфері валютного регулювання та поточний стан валютного ринку України правлінням Національного банку прийнято постанову від 22 вересня 2014 року № 591 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку», – повідомляє регулятор. Визначені постановою норми набирають чинності з 23 вересня 2014 року, пише zaxid.net.

Цією постановою передбачено зменшення розміру обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті зі 100% до 75%.

Новою постановою також скасовано запроваджену раніше вимогу щодо обов’язкової конвертації в гривню переказів в іноземній валюті з-за кордону на користь фізичних осіб без відкриття рахунку.

Нагадаємо, 20 серпня НБУ ввів обов’язковий продаж всієї валютної виручки для  юридичних та фізичних осіб-підприємців, які є резидентами України, замість 50% передбачених раніше. Термін дії нововведення мав тривати 3 місяці. Обов’язковому продажу підлягали 100% надходжень в інвалюті першої групи класифікатора НБУ (вільно конвертовані валюти), а також надходжень у російських рублях.

Loading...