НАТО: Російські війська досі в Україні

Головнокомандувач сил НАТО в Європі, генерал Філіп Брідлав заявив, що російські війська й досі перебувають на території Східної України. Про це він повідомив у суботу, 20 вересня, виступаючи перед журналістами в литовському Вільнюсі, де відбувається зустріч вищого військового командування НАТО, передає інформагенція AFP.

Брідлав також сказав, що режим припинення вогню на Донбасі порушується. Він висловив сподівання, що нові домовленості між сторонами конфлікту щодо мирного врегулювання ситуації дозволять досягнути прогресу, пише DW.

Водночас генерал не зазначив, скільки саме російських військових перебуває на Донбасі, а також не повідомив подальших подробиць. Іще 11 вересня у НАТО оцінювали кількість російських солдатів на території східних регіонів України “приблизно в тисячу осіб”. Тоді ж в Альянсі повідомляли про те, що ще близько 20 тисяч військових перебувають на кордоні РФ з Україною.

Попри підписання меморандуму щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі в п’ятницю, 19 вересня, в Мінську, у суботу стало відомо про вибухи в цеху на Донецькому казенному заводі хімічних виробів унаслідок потрапляння снаряда.

Окрім цього, в інформаційному центрі Ради національної безпеки та оборони (РНБО) України повідомили, що внаслідок бойових дій на Сході України за минулу добу загинув один український військовий, іще семеро були поранені. Однак, не уточнюється, чи це сталося до, чи після підписання меморандуму між представниками України, Росії, ОБСЄ та проросійських сепаратистів.

Loading...