На Львівщині за ніч пограбували чотири церкви

У Львівській області за одну ніч пограбували відразу чотири храми. Жодних церковних цінностей крадії не забрали – шукали тільки гроші.

Євген Дідик десятиліттями є паламарем у церкві села Зашків Жовківського району, що на Львівщині. Чоловік розповідає: у неділю ввечері, перед тим, як зачинив храм, усе було на місці. Коли ж зранку переступив поріг святині, завмер від безладу, який уночі по собі залишили грабіжники.

«Речі валялись на землі – поперевертали геть усе. Коли я зайшов у захристіє, побачив, що наш сейф, весь розбитий, лежав посередині. Вони ламали його вішалкою так, що аж її погнули», – розповів паламар у церкві св. Михаїла (с. Зашків) Євген Дідик.

Грабіжників цікавили лише гроші, тож вони не забрали жодної ікони, книги чи іншого церковного атрибуту. Та все ж своїм погромом завдали храму чималих збитків, пише ZIK.

«Вони вибили над дверима склопакет, а потім просто його видавили. Кивот, мабуть, не могли відчинити і просто били по його дверцятах», – обурюється парох церкви св. Михаїла (с. Зашків) о. Володимир Грицайко.

Отець каже, за більш як столітню історію церкви – це перший випадок, коли хтось зазіхнув на її майно. А от храм святої великомучениці Параскеви, що у селі Гряда, давно під пильним оком злодіїв. За останні десять років тут уже не перше пограбування. Там грабіжники одразу ж взялись за скриньку для пожертв. Яка сума там назбиралась, отець храму Михайло Підлипний не знає. Однак по собі зловмисники, чомусь, залишили 25 гривень.

Правоохоронці ж за фактом погрому і крадіжки відкрили кримінальні провадження.

«Зараз ми наголошуємо священикам, щоб вони у жодному разі не залишали ніякі кошти чи пожертви парафіян після Служби Божої. Тому що зловмисники знають: служба відбувається, як правило, в неділю і в приміщенні церкви залишаються гроші. Саме за тими коштами вони і проникають у церкву», – прокоментувала  речник ГУ МВС у Львівській Світлана Добровольська.

Священики, у свою чергу, обіцяють обладнати храми системами охорони.

Loading...