Кабмін на 2015 рік прогнозує курс долара на рівні 12,9 грн

Державний бюджет України на 2015 рік формується з урахуванням середньорічного курсу гривні на рівні 12,9 грн/долар. Про це заявив в ефірі телеканалу «Україна» міністр фінансів Олександр Шлапак.

«Ми закладали в проект бюджету курс долара 12,9. Середній за рік. Він може бути переглянутий – ситуація змінюється дуже швидко. І я допускаю, що макропоказники бюджету будуть переглянуті», – повідомив міністр фінансів Олександр Шлапак, пише “Публіцист”.

При цьому він зазначив, що значні коливання курсу валют не мають під собою економічних обґрунтувань і пов’язані з нервозністю через ситуацію на Донбасі. Він висловив впевненість, що Національний банк разом з комерційними фінансовими установами «впораються з цією ситуацією».

Варто зазначити, що раніше прем’єр-міністр Арсеній Яценук заявляв, що найбільш прийнятним для української економіки курсом є 12 грн за долар При цьому він вказував, що підвищення цієї планки може бути згубним для економіки.

Тим часом котирування валют на міжбанківському ринку значно перевищують ці показники. Так, сьогодні при відкритті торгів долар продавали за курсом 13,9000/14,3000 грн, євро – 17,8975/18,4155, російський рубль – 0,3625/0,3730.

У той же час середній курс купівлі готівкового долара в українських банках сьогодні, в порівнянні з середою, підвищився на 27,39% – до 12,9677 грн. Продають американську валюту по 13,301 грн (максимальний курс покупки склав 13,4 грн, мінімальний – 12,9 грн). Дорожчає в обмінниках і євро: купівля – 17,2294 грн, продаж – 18,5968 грн.

Зазначимо, бойові дії на Донбасі впливають не тільки на курси валют, але і на розвиток економіки країни. Так, Європейський банк реконструкції і розвитку погіршив свій прогноз щодо розвитку економіки України, передрікаючи її падіння в цьому році на 9%. У наступному році, на думку експертів ЄБРР, економіка продовжить падати, але вже більш повільними темпами – на рівні 3%.

При цьому вказується, що якщо ситуація на сході нашої країни стабілізується, це може повернути довіру інвесторів і дозволить почати відновлення інфраструктури. Однак у ЄББР не змогли назвати терміни такого відновлення.

Раніше Арсеній Яценюк заявляв, що відмовляється подавати проект бюджету до прийняття податкової та бюджетної реформи.

Loading...