ЄС ввів галузеві санкції проти Росії

29 липня посли країн-членів ЄС під час засідання у Брюсселі ухвалили рішення про введення санкцій третього рівня щодо Російської Федерації. Санкції стосуватимуться енергетичного, фінансового секторів та продукції військового та подвійного призначення, про це повідомили кілька світових агенцій з посиланням на дипломатичні джерела.

Reuters уточнює, що строк дії даних обмежень складає 3 місяці, після чого вони можуть бути переглянуті. Водночас європейські дипломати, що можливий їх перегляд в бік збільшення за виникнення термінової потреби.

Рішення було ухвалене на «робочому» рівні – європейські країни відмовилися від ідеї проведення екстреного саміту, хоча декілька європейських керівників, включаючи канцлера Ангелу Меркель, заявили про готовність перервати відпустку для участі у зустрічі, пише Українська правда.

За даними польської «Газети Виборчої» під санкції попадуть крупні російські державні банки, яким заборонять роботу на фінансових ринках Європи. Також буде введено ембарго на поставки зброї до Росії, але тільки щодо нових контрактів, заборона експорту технологій, які можна використати в оборонній промисловості, а також заборона експорту на технології та обладнання для видобутку нафти.

Повний текст рішення про впровадження санкцій ще не оприлюднили. Планується, що його опублікують 30 липня.

Нагадаємо, США секторальні санкції проти Росії ввели ще 16 липня. У переліку компаній, проти яких вводяться санкції, є: «Газпромбанк», «Новатек», «Роснефть» та «Внешкомбанк».

Окрім того, у списку є низка підприємств воєнно-промислового комплексу, такі як Концерн «Калашников», «Уралвагонзавод», Концерн радіо-електронних технологій «КРЕТ».

У самому ЄС заявляли, що саме 29 липня розглянуть галузеві санкції (а не персональні, як це було досі).

Loading...