Японія підтвердила свою підтримку України

Японія підтверджує свою підтримку України і продовжує обстоювати позицію територіальної цілісності Української держави, заявляє глава зовнішньополітичного відомства Японії Фуміо Кісіда.

По це було заявлено під час зустрічі Ф.Кісіда з Петром Порошенком у Києві в четвер, 17 липня, передає прес-служба президента.

“Ми дуже поважаємо те, як ви дієте в найбільш складний для вашої країни час. Японія запевняє у своїй сильній підтримці України”, – заявив Ф.Кісіда, інформує “День“.

Глава МЗС наголосив, що від самого початку загострення подій в Україні Японія постійно наполягає на необхідності поважати суверенітет і територіальну цілісність України. Він наголосив на важливості мирного вирішення ситуації.

Міністр особливо відзначив зусилля президента для втілення реформ, децентралізації влади, увагу до розвитку мов меншин, а також дії для боротьби з корупцією.

Ф.Кісіда повідомив, що Японія розглядає надання допомоги Україні в трьох напрямах – економічний розвиток, зміцнення демократії та національний діалог. Міністр також повідомив про готовність своєї країни надати $260 тис. на потреби переселенців, які були змушені залишити домівки внаслідок дій бойовиків.

Порошенко подякував Японії за чітку позицію підтримки суверенітету та територіальної цілісності України.

“Ми дуже цінуємо позицію Японії у “Великій сімці”, підтримку курсу України в Раді безпеки та Генеральній Асамблеї ООН”, – зазначив він.

Президент звернув увагу на рішення Європейської Ради, а також США щодо введення додаткових обмежувальних заходів стосовно Росії. П.Порошенко закликав Японію, як демократичну країну і члена “Великої сімки”, виступити із солідарною позицією.

Глава української держави також подякував Японії за фінансову підтримку.

Loading...