У Львові збирають українську літературу для жителів Сходу

Волонтери проекту «Відкрий українське!» оголосили збір української символіки і літератури для жителів Сходу. Про це повідомили організатори заходу.

Мета проекту – підтримка жителів Донбасу українськими книжками, періодикою та національною символікою. Адже з огляду на складну ситуацію, в цьому регіоні україномовна стала справжнім дефіцитом.

У Львові вже відкрився перший пункт збору, де волонтери прийматимуть літературу, журнали, диски з українською музикою, щоби потім відправити це жителям Сходу, пише Львівський портал.

На Донбасі десятиліттями методично знищували українську ідентичність, замінюючи її на радянсько-російську. Після агресивного впливу пропаганди, русифіковані міста Донбасу стали осередками сепаратизму.

Але в регіоні є чимало патріотів України, і вони потребують особливої підтримки. На Донеччині майже не продається україномовна преса, література, тому українцям Донбасу важко зберігати свою ідентичність. Саме тому молодь Львівщини ініціювала просвітницький проект «Відкрий українське!».

«Ми збираємо національну продукцію і передамо це українцям Донбасу адресно, а також в українські спільноти регіону. Потреба в українській продукції величезна, а пропозиції немає, – зазначають організатори акції з ГО «Молодь за зміни» та Громадської ініціативи «Студентський майдан. – Запрошуємо до співпраці книгарні, бібліотеки, кав`ярні, магазини. Приносьте в пункти збору українські книжки (художні, романи, класика, поезія тощо), дитячі книжки, журнали (NationalGeographicUkraine, «Країна», «Український тиждень»), диски з українською музикою, фільми з українським супроводом, національну символіку, сувеніри та магніти. На книжці рекомендуємо написати побажання чи докласти листа до подарунка. Підтримаємо український Донбас!».

Перший пункт збору знаходиться в приміщенні Львівської міської ради у кімнаті 220. Час роботи: середа, четвер з 15:00 до 18:30. Незабаром планується відкриття інших пунктів.

Координатор Роман Федоняк (093)6869215.

Loading...