Росія продовжує традиції Сталіна, – МЗС

Заборона російських властей та самопроголошеної бандитської влади в Криму на перебування глави Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову на рідній землі є вироком кремлівській окупації. Про це повідомили у прес-службі МЗС України.


У відомстві переконані, що з будь-якої точки зору – міжнародно-правової, політичної і просто людської – ці дії є наслідком безпомічної спроби зупинити суспільний протест мешканців Криму проти свавілля, яке знищує добробут, безпеку та самобутність цієї землі.

«Абсурдне рішення Кремля – це результат ненависті і шовіністичної політики, яку Російська Федерація, продовжуючи традиції Сталіна, здійснює стосовно кримськотатарського народу від початку збройної окупації та анексії Криму.

У Росії немає іншого ставлення до демократії та міжнаціонального миру.

За обгорткою «російської багатонаціональності» ховається жорстоке обличчя тоталітарного політичного режиму, який подавляє будь-яку іншу мову та культуру, не кажучи про демократичні права і свободи. Тюрма народів знову показала свій ворожий оскал», – йдеться у повідомленні МЗС, інформує Львівський портал.

Водночас Україна нагадує, що Крим був, є і залишається частиною суверенної території України.
«Автономна Республіка Крим була, є і залишається частиною суверенної території України. Відповідно до пункту 2 статті 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 р., будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їхня діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом. Згідно з пунктом 3 статті 9 цього Закону будь-який акт (рішення, документ), виданий незаконними органами та/або особами, є недійсним і не створює правових наслідків.

Посадові та службові особи самопроголошеної кримської влади, які порушили українське законодавство, заборонивши громадянину України Рефату Чубарову в’їзд на територію Автономної Республіки Крим, будуть неминуче притягнені до відповідальності в порядку, встановленому законодавством України.
Главі Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову, як і лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву повинен бути наданий безперешкодний доступ до рідної землі», – йдеться у повідомленні МЗС.

Також у відомстві закликають міжнародне співтовариство та всі світові правозахисні організації засудити дії Російської Федерації і виявити одностайну солідарність, аби зупинити наступ шовіністичного агресора, здатного зруйнувати не лише регіональний, але й глобальний мир.

Loading...