Порошенко закликав ООН визнати «ЛНР» і «ДНР» терористичними організаціями

Президент України Петро Порошенко в телефонній розмові з генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном закликав організацію засудити дії бойовиків і визнати так звані «ДНР» і «ЛНР» терористичними організаціями. Про це повідомляє прес-служба українського президента.

«Порошенко запевнив генсека ООН в повній відкритості до міжнародного розслідування. Він також поінформував, що терористи надалі продовжують обстріли і напади на українські військові підрозділи, а також перешкоджають доступу експертів до місця катастрофи», – йдеться в повідомленні.

У ході бесіди Пан Гі Мун назвав катастрофу літака «Malaysia Airlines» шокуючою і неприпустимою.

«Необхідно встановити всі обставини цієї трагедії і підтримати дії української сторони для проведення відкритого незалежного міжнародного розслідування», – підкреслив він.

Генсек ООН закликав Порошенко скористатися всіма можливими міжнародними інструментами, включаючи ООН, для проведення належної експертизи.

Крім того, Пан Гі Мун відзначив, що президент України має повне право захищати свою територію та своїх громадян.

Порошенко повідомив Генсеку про можливе вимушеному достроковому поверненні українських вертольотів, задіяних в операціях ООН з підтримання миру.

Разом з тим Порошенко зазначив, що підтримка міжнародного співтовариства разом з ООН дасть можливість врегулювати ситуацію іншими засобами.

«Співрозмовники домовилися про тісну координацію подальших дій. Зокрема, Пан Гі Мун повідомив, що з цією метою він делегує свого заступника Джеффрі Фельтмана з візитом в Україну 28-29 липня», – підкреслюють в прес-службі українського президента.

Відзначимо, що під час зустрічі з президентом України Петром Порошенко, міністр закордонних справ Нідерландів Франс Тиммерманс звернувся із закликом до бойовиків залишити тіла загиблих громадян його країни в спокої. Петро Порошенко у свою чергу закликав світову спільноту визнати так звані «ДНР» і «ЛНР» терористичними організаціями.

Loading...