На Львівщині відзначили 70-ту річницю боїв за участю Дивізії СС «Галичина»

20 липня на г. Жбир, у с. Ясенів, Бродівського району відбулися урочисті і поминальні заходи з нагоди 70-ої річниці запеклих боїв «Бродівського котла» за участю І Української дивізії УНА «Галичина».

До підніжжя величного монумента лягли квіти – від голови Львівської ОДА Ірини Сех і голови облради Петра Колодія, від голови Бродівської РДА Руслана Шишки і голови районної ради Ольги Шайдулліної а також від колишніх дивізійників з Галицького братства І-ої УД УНА «Галичина».

Згодом, біля пам’ятного знака дивізії відбулося поминальне богослужіння, яке відправив настоятель церкви св.. Миколая с. Ясенів о. Іван Парфанюк. Участь у заходах взяли колишні дивізійники, нащадки воїнів Дивізії, представники влади Бродівщини, народні депутати України, депутати Львівської обласної ради, різні громадські патріотичні організації, зокрема, Бродівське районне товариство політв’язнів і репресованих, Бродівська РО «Братство вояків ОУН-УПА», всі, кому небайдужа пам’ять про подвиг бійців дивізії «Галичина» з усієї Львівської області. Були і гості з-за кордону, зокрема, Тарас Ференцевич (США)– син колишнього дивізійника, нині вже покійного Юрія Ференцевича, котрий брав активну участь у спорудженні пам’ятника дивізії на г. Жбир у 2008 р., пише ЗІК.

Loading...