Мін’юст розпочав процес ліквідації Компартії України

Міністерство юстиції України просить Окружний адміністративний суд Києва заборонити діяльність Комуністичної партії України.

“За результатами великої кількості доказової бази щодо протизаконної діяльності з боку КПУ я прийняв рішення, підписав та направив до Окружного адміністративного суду про ліквідацію Компартії”, – сказав міністр юстиції Павло Петренко на брифінгу у вівторок, пише Інтерфакс-Україна.

За словами керівника відомства, доказова база нараховує 129 листів, а також відео- та аудіоматеріали.

Він пояснив, що позов обумовлений порушеннями Компартією чинного законодавства в частині антиконституційної діяльності, підтримки бойовиків та сепаратистів на сході України, підтримки представниками Компартії військової агресії та захоплення Криму Росією, закликів до порушення територіальної цілісності та конституційної влади України, організації та проведення сепаратистських мітингів. Йдеться також про фінансування та забезпечення, зокрема зброєю, терористичних організацій на сході України, підтримку псевдореферендумів про незалежність самопроголошених Донецької та Луганської “народних республік”, активну участь у військових діях проти українських збройних сил.

“Усі ці факти були зареєстровані СБУ, органами прокуратури у рамках цілої низки кримінальних справ”, – сказав він.

П.Петренко висловив упевненість, що доказова база дуже серйозна, і Компартію має бути ліквідовано.

Міністр також запевнив, що процес буде максимально відкритим і прозорим, щоб суспільство могло побачити злочини КПУ.

Як повідомлялося, в травні цього року Мін’юст направив до Генпрокуратури та СБУ запит про розслідування діяльності КПУ. У липні СБУ передала матеріали розслідування до Міністерства юстиції.

Loading...