Кошулинський: Письмової заяви Яценюка про відставку у ВР наразі немає

Руслан Кошулинський

Письмової заяви прем’єр-міністра Арсенія Яценюка в парламенті наразі немає, повідомив віце-спікер Руслан Кошулинський.

“Поки що, технічно, матеріально, ця заява ще не надійшла до Верховної Ради. Ми на неї чекаємо, і як тільки вона надійде, у відповідні терміни ми її розглянемо”, – сказав він, відкриваючи засідання парламенту в п’ятницю вранці.

Як повідомлялося, увечері в четвер прем’єр-міністр України А.Яценюк заявив з трибуни Верховної Ради про вихід у відставку. “Я заявляю про відставку у зв’язку з розпадом коаліції та блокуванням урядових ініціатив”, – сказав він, інформує Інтерфакс-Україна.

Пізніше президент України Петро Порошенко в поширеному в четвер увечері офіційному листі до голови Верховної Ради Олександра Турчинова попросив невідкладно розглянути питання відставки прем’єр-міністра.

П.Порошенко також висловив думку, що Кабінет Міністрів України на чолі А.Яценюком має продовжити свою роботу.

“Розраховую на те, що гарячі емоції вщухнуть, а гору візьмуть холодний розум та почуття відповідальності, внаслідок чого весь Кабінет Міністрів України продовжить свою роботу”, – йдеться в поширеному в четвер увечері офіційному листі президента України голові Верховної Ради Олександру Турчинову.

Згідно з чинним законом про Кабінет Міністрів України, Верховна Рада розглядає питання про відставку прем’єр-міністра не пізніше ніж на десятий день після надходження заяви про відставку, якщо вона надійшла під час чергової сесії Верховної Ради України, і не пізніше за перший пленарний тиждень наступної чергової сесії, якщо така заява надійшла в міжсесійний період.

Прем’єр-міністр України звільняється з посади з дня ухвалення рішення про його відставку на пленарному засіданні Верховної Ради. Ухвалення українським парламентом рішення про відставку прем’єр-міністра України спричиняє відставку всього складу Кабінету Міністрів України.

Loading...