Було погано? Так, було! А що зараз, панове революціонери?

Ось уже майже як півроку минулого з того часу, коли криваві представники режиму Януковича утекли з України. Відповідати за свої вчинки вони будуть радше перед Богом. Після цього Схід України залила війна. Саме війна, а не те, що про неї говорять. Війна, яка сіє смерть.

Проте без влади країна навіть у стані війни функціонувати не може. І всі дуже пишалися мудрим прем’єром Яценюком, який пристойною англійською спілкується з найсильнішими світу цього. Проте після розвалу коаліції Арсеній Петрович подав у відставку. Причини – нехай розбираються політологи та ті, хто має більше правдивої інформації.

Ми ж можемо констатувати, що все більше аналітиків говорять про те, що жодні реформи Кабміном Яценюка навіть не планувалися. Більше того, нові пристосуванці в найкоротші строки «осідлали» старі схеми та канали. Оцінку цьому згодом дадуть виборці.

Ми ж візьмімо для прикладу агропромислову галузь. Чому не розвиваються проекти, які успішно функціонували до останньої зміни влади?

В останні роки Україна відвойовувала статус одного з ключових гравців на світовому продовольчому ринку, поступово займаючи лідируючі місця з експорту багатьох сільгоспкультур. Галузь розвивали цілеспрямовано. Вдалося добитися продовження до 2016 року дії пільг з тимчасового звільнення від оподаткування ПДВ зернових і технічних культур, що було покликане поліпшити умови ведення агробізнесу, стимулювати експорт сільськогосподарської продукції, спростити вихід господарюючих суб’єктів на міжнародний ринок.

Не забуваймо, що нікуди не подівся Земельний банк, що дозволяло створити фінансовий базис для перекладу сільського господарства України на нові технологічні рейки, засновані на синергетичному об’єднанні інтенсивного і екстенсивного розвитку. Більше того, банк планував налагодити надання селянським, фермерським, сільськогосподарським підприємствам кредити за ставками 6-8% річних.

Був також створений «Аграрний фонд», який сприяв згладжування цінових коливань на ринку сільгосппродукції. На законодавчому рівні була відновлена практика відшкодування ПДВ при експорті зернових і технічних культур. Була забезпечена можливість для аграріїв накопичувати нарахований ПДВ на спеціальних рахунках, і використовувати його як для відшкодування «вхідного» ПДВ (в основному, обсяг нарахованого ПДВ значно більше обсягу «вхідного»), так і для інших цілей. Цим формувався ресурс підтримки агропромислового сектора.

І ніхто не запитує, якого кольору значок на лацкані піджака чиновника, який може проштовхувати подібні ініціативи. Питання в тому, що цього ніхто не робить? Щоб полегшити життя підприємцям та забезпечити врешті хоча би кредити для виробників сільськогосподарської продукції на рівні 6-8% річних!

Що скажете, панове революційні міністри?

Loading...