Активісти просять не запрошувати видавництва РФ на Форум видавців у Львові

Львівські активісти вимагають заборонити продаж російських книжок. Розпочати пропонують із Форуму видавців, на який щорічно до Львова приїжджає вся письменницька еліта, та просять організаторів не запрошувати російські видавництва. Мовляв, вони не проти класиків чи російської мови, але не сприймають російських підприємств, які продають свої книжки в Україні.

«Ми не проти російської мови і російськомовної літератури, ми проти товарів російського виробництва. Не хочемо, щоб львів’яни, які тут плачуть і віддають своїх синів на війну з москалями, одною рукою платили за ті кулі, якими їх будуть вбивати», – вважає активіст Олег Радик, пише ZIK.

Самі організатори «Форуму видавців» про бойкот дізнались випадково, через соцмережі. Розповідають, що офіційно до них ніхто не звертався.

«Ми запропонували варіант, що з російських книжок, які так чи інакше будуть представлені, адже ними торгують на всій території України, встановити добровільний збір на користь армії. Але вони, звісно, не зацікавлені в такій пропозиції», – повідомила президент Форуму видавців Олександра Коваль.

Письменники ж розповідають: якщо від російської літератури відмовитись повністю, в Україні просто не буде що читати. Зокрема, письменник Юрій Винничук зауважив, що часто стикається з відсутністю українського перекладу потрібної книги.

«Бойкотувати треба точково, наприклад, авторів. Там є такий фантаст таваріщ Лук’яненко, який казав, що хохлів треба мочити, і підтримав Путіна. От таких треба забороняти. Також видавництва, які видають антиукраїнські книжки», – вважає письменник Юрій Винничук.

Щоб в українських книгарнях російського стало менше, потрібно розвивати видавничу справу на державному рівні. А для цього необхідні кошти і відповідні закони. Поки що ж літературу, видану в країні окупанта, маркуватимуть російським прапором. Щоб покупець знав, у чию кишеню кладе гроші.

Loading...