Євросоюз і «Нафтогаз» готові до газових переговорів з Росією

НАК “Нафтогаз України” і Євросоюз підтверджують готовність до тристоронніх газових переговорів з Росією. Про це повідомили в українській газовій компанії.

Як відзначають в НАК, 20 червня в Брюсселі українська делегація на чолі з головою “Нафтогазу” Андрієм Коболевим взяла участь у засіданні координаційної групи ЄС з газових питань, в ході якої представники Європейської Комісії та провідних енергетичних компаній Євросоюзу були проінформовані про стан справ в газових відносинах з РФ. Була також підтверджена готовність до продовження переговорів у тристоронньому форматі Україна-ЄС-РФ пише «Сегодня».

“Ще раз було підтверджено готовність української сторони залишитися надійним транзитером російського газу до Європи, про що свідчить відсутність перебоїв з газопостачанням в ЄС через територію України. НАК” Нафтогаз “продовжує виконувати свої контрактні зобов’язання, незважаючи на рішення російського газового монополіста від 16 червня 2014 про перекладі України на режим передоплати і призупинення поставок газу для українських споживачів “, – заявили в НАК.

Крім того, українська делегація представила європейської газової групі результати експертних досліджень за станом української газотранспортної системи та її здатність і надалі забезпечувати безперебійний і надійний транзит російського природного газу європейським споживачам.

Представники координаційної групи висловили розуміння дій української сторони у переговорах з ВАТ “Газпром” і підтримали заходи, здійснювані Україною в забезпеченні енергетичної безпеки Європи.

Нагадаємо, після восьми раундів безрезультатних газових переговорів у Понеділок, 16 червня, Росія припинила поставки газу в Україну і перевела Київ на авансову оплату блакитного палива, а “Нафтогаз” і “Газпром” подали позови один на одного в Стокгольмський арбітраж.

Loading...