У Криму російські козаки розгромили храм УПЦ КП

У Криму в селі Перевальне озброєні особи, вбрані як козаки, влаштували погром в храмі УПЦ КП розбили автомобіль священика і побили парафіянок Про це повідомили в прес-службі Української православної церкви Київського патріархату.

«1 червня о 8:00 в селі Перевальне в храм Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ КП, зламавши двері, увірвалася група озброєних осіб кримінальної зовнішності, одягнуті, як козаки. Вони розбили внутрішнє облаштування храму і зайняли приміщення, щоб не допустити настоятеля протоієрея Івана Катькала до здійснення служби. Коли прибув священик, погромники з лайкою напали на нього, розбили автомобіль. На захист свого пастиря виступили парафіяни, які також постраждали від побиття нападниками. Зокрема, побої отримали вагітна жінка і дочка отця Івана, хвора на церебральний параліч», – розповіли в УПЦ КП.

Викликана поліція приїхала на місце інциденту тільки через три години.

«Однак поліцейські зайняли бік нападників. Як бандити-«козаки», так і поліцейські пояснювали свої дії тим, що «Київський Патріархат веде антиросійську діяльність і таким не місце в російському Криму», – повідомили в УПЦ КП.

Крім того, російська влада Криму також проігнорувала звернення керуючого єпархією архієпископа Климента.

В УПЦ КП переконані, що напад на Покровський храм у селі Перевальне є спланованою акцією.

«Напередодні, у суботу ввечері, до отця Івана Катькала додому приїжджав священик Московського Патріархату і вимагав добровільно «звільнити» храм, заявивши: «Це твої останні дні в Криму», – наголосили в УПЦ КП, пишуть “Коментарі“.

Там також нагадали, що за останні дні в Криму безслідно зникли три активісти української громади.

У Київському патріархаті побоюються, що незабаром подібні погроми можуть відбутися та в інших кримських храмах УПЦ КП.

У зв?язку з Київський патріархат «висловлює рішучий протест проти насильницьких дій, скоєних проти храму, духовенства і віруючих Київського Патріархату в с. Перевальне, АР Крим».

«Ми вимагаємо від російської влади в Криму покласти кінець утискам православних українських віруючих, а відповідальних осіб з числа нападників і поліцейських, які їм сприяють, притягнути до відповідальності. Також висловлюємо протест проти тиску на громади Київського Патріархату з боку духовенства Московського Патріархату. Враховуючи, що Кримська єпархія перебуває у складі УПЦ МП, очікуємо, що керівництво цієї Церкви засудить такі дії своїх представників і вживе заходів для недопущення повторення подібного в майбутньому», – наголосили в УПЦ КП.

Все про:
Loading...