США посилюють військову присутність в Європі

У Варшаві Барак Обама зустрівся із президентом Польщі

США посилюють свою військову присутність в Європі і планують виділити на відповідну програму 1 мільярд доларів. Про це у вівторок, 3 червня, під час візиту до Польщі оголосив президент Барак Обама.

Американський лідер приїхав у Східну Європу, щоб зустрітися з лідерами НАТО та обговорити українську кризу.

У Варшаві президент назвав безпеку європейських союзників США “священною”.

У НАТО бачать, що Росія відвела значну частину військ від кордону з Україною (а ті, що залишилися, також готуються до відходу). Але водночас у штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі вважають, що Росія своїми діями змінила саму динаміку безпеки в Європі, пише BBC.

Питання у тому, що в зв’язку з цим робитиме НАТО – як для того, щоб застерегти Росію, так і для того, щоб підтримати занепокоєних членів альянсу на кшталт Балтійських республік та Польщі.

Невелике підкріплення сюди надіслали, але у вівторок лідери НАТО обговорять, що ще можна зробити в плані активізації навчань і посилення своєї присутності.

Розроблені пропозиції можуть ухвалити на наступному саміті НАТО, який пройде у вересні в Уельсі.

В ході свого європейського турне президент також відвідає Бельгію і Францію.

Під час спільної з президентом Польщі Броніславом Коморовським прес-конференції президент Обама наголосив, що подальші провокації з боку Росії потягнуть за собою реакцію з боку Заходу, зокрема – санкції.

Обама також зазначив, що США “і далі будуть підтримувати Україну на її шляху до демократії”, і закликав Москву використати свій вплив, щоб зупинити дії сепаратистів на сході країни.

Він також оголосив про ініціативу “Європейська підтримка”, на яку Штати планують виділити 1 мільярд доларів.

Перед зустріччю з польським президентом пан Обама зустрівся з бійцями загону винищувачів F-16, який базується в Польщі і складається з поляків і американців. У квітні 150 американських вояків вже вирушили до Польщі для військових навчань на тлі ескалації кризи в Криму.

Американський лідер заявив, що безпека європейських союзників є “наріжним каменем для нашої власної безпеки”.

Ініціативу “Європейська підтримка”, про яку оголосив пан Обама, повинен схвалити Конгрес.

“Ця пропозиція з’явилася у світлі нових викликів у сфері безпеки на континенті”, – йдеться в заяві Білого дому. Витрати на цю ініціативу не позначаться на бюджеті інших оборонних програм, запевняють в адміністрації, наприклад у Тихоокеанському регіоні.

Та увага, яку Обама приділяє азійським країнам, змушує декого зі східноєвропейських лідерів почуватися обійденим увагою, пише BBC.

У Польщі, яка десятиліттями перебувала у сфері впливу Москви, дуже уважно ставляться до української кризи.

Loading...