Прокуратура оскаржила звільнення Лозинського

Прокуратура Київської області внесла апеляційну скаргу на ухвалу Бориспільського міськрайонного суду про звільнення з в’язниці Віктора Лозинського за станом здоров’я.

Прокуратура вважає таке рішення суду незаконним у зв’язку з тим, що у суді не доведено, що захворювання, зазначені у медичній документації щодо засудженого, становлять загрозу його життю та унеможливлюють подальше перебування у місцях позбавлення волі.

“Разом з тим, судом не було задоволено клопотання прокуратури про виклик в суд експертів, які б могли надати додаткові пояснення про стан здоров’я Лозинського та можливість його лікування в колонії”, – йдеться у заяві прокуратури, пише “День“.

Крім того, прокуратура вважає, що виправна установа незаконно випустила засудженого, оскільки, державним обвинуваченням у визначені законом строки внесено апеляцію, а відтак ухвала суду не набрала чинності.

За вказаним фактом прокуратура Київської області розпочала кримінальне провадження відносно посадових осіб Бориспільської виправної колонії №119 за ч. 1 ст. 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість).

Нагадаємо, 16 червня 2009 року на території мисливських угідь тоді ще народний депутат Лозинський застрелив мешканця Кіровоградської області Валерія Олійника нібито за вторгнення в його володіння.

Разом із ним на полюванні були тоді ще прокурор Голованівського району Кіровоградської області Євген Горбенко і начальник Голованівського райвідділу міліції Михайло Ковальський.

У квітні 2011 року Дніпровський районний суд Києва засудив екс-депутата до 15 років позбавлення волі за вбивство Олійника. У 2012 році Апеляційний суд Києва пом’якшив вирок Лозинському, призначивши йому нове покарання у вигляді 14 років позбавлення волі.

Згодом Вищий спеціалізований суд з цивільних і кримінальних справах пом’якшив вирок Лозинському, скоротивши термін позбавлення волі до 10 років.

11 червня 2014 року стало відомо, що Лозинський достроково вийшов із в’язниці “за станом здоров’я”.

Loading...