НАТО: Російська агресія проти України – спроба відновити сфери впливу

Генеральний секретар НАТО Андрес Фог Расмуссен вчора виступив в Королівському інституті міжнародних відносин у Лондоні з програмною промовою.

У своєму виступі він наголосив: «Тепер ми зіткнулися з ще одним поворотним моментом історії. Світу, який ми допомагали будувати після закінчення холодної війни, кинуто виклик. Різними способами і з різних напрямків. На Сході, агресія Росії проти України є спробою переписати міжнародні правила і відтворити сферу впливу. Водночас, на Півдні, ми бачимо, що держави або екстремістські групи вдаються до насильство заради ствердження своєї влади. Загалом, ми бачимо старі та нові загрози, починаючи від піратства до кібератак», пише “День“.

За слова генсека, вибір є чітким, або ми дозволяємо зруйнувати світовий порядок, який базується на нашій свободі, безпеці та процвітанні, або продовжуємо його зміцнювати. Генсек вважає, що саміт у Вельсі має дати чітку відповідь: це сила і єдність, що складається з трьох основних частин.

«По-перше, відповідально завершити нашу бойову місію в Афганістані. По-друге, зміцнення нашої колективної оборони. І, по-третє, подальша участь у глобальному масштабі», – зауважив він.

«Наш саміт у Вельсі стане можливістю продемонструвати, що НАТО залишається найважливішим джерелом стабільності в непередбачуваному світі.

Тому що НАТО більше, ніж військовий союз. Ми є спільнотою цінностей. І ми готові захищати і пропагувати цінності, на яких ми побудували наші вільні суспільства і досягли безпрецедентного прогресу і процвітання: а саме свободи особистості, демократії, верховенства закону і прав людини», – завершив виступ Расмуссен.

Loading...