МВС: Ключова версія вибуху на газопроводі – теракт

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков назвав вибух на газопроводі Уренгой-Помари-Ужгород у Полтавській області диверсією і “черговою спробою з боку Росії дискредитувати Україну як партнера в газовій сфері”. Про це повідомляє прес-служба МВС.

“Оперативна група МВС проводить слідчі дії з визначення причин вибуху. Розглядається кілька версій події, в тому числі, ключова версія – терористичний акт. За словами місцевих жителів, безпосередньо перед загорянням вони чули два сильних стуки, що може свідчити про умисний вибух”, – цитує слова міністра прес-служба відомства, пише Кореспондент.

Аваков зазначає, що подача газу цією гілкою газопроводу перекрита, небезпека масштабної катастрофи усунена. У свою чергу, транзит газу здійснюється за резервною гілкою в повному обсязі.

“Хочу нагадати, що напередодні президентських виборів нами були попереджені дві спроби здійснення терористичних актів на Українській газотранспортній системі в Івано-Франківській області. Ще 3 червня прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив у своєму виступі у Верховній Раді, що ці диверсії мали на меті дискредитувати українську газотранспортну систему, переривання транзиту газу до Європи і найголовніше: легітимізацію Південний потік в очах Європи”, – додав Аваков.

За даними прес-служби відомства, слідчим управлінням відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 292 Кримінального кодексу України.

“У разі підтвердження ключової версії, справа буде перекваліфікована за статтею тероризм”, – зазначили в МВС.

Вибух на газопроводі Уренгой-Помари-Ужгород в районі села Лохвиця Полтавської області стався у вівторок, 17 червня, близько 14:00. За деякими даними, полум’я вибуху піднялося на висоту близько 200 метрів.

Причиною надзвичайної ситуації в ДСНС назвали розгерметизацію магістрального газопроводу.

Loading...