МВС готується до евакуації населення із зони АТО

Українські силовики готові до евакуації населення із зони антитерористичної операції. Про це на брифінгу розповів радник міністра внутрішніх справ України Зорян Шкіряк.

За його словами, кожної людини, який захоче покинути територію проведення АТО, буде повідомлений про місце і шляхи виходу, пише ДТ.

“Ми готові до організації цього процесу, і сьогодні головне питання полягає в безпеці. Як тільки ми будемо впевнені, що безпека людей буде гарантовано, тоді це робити”, – сказав Шкіряк.

При цьому він зазначив, що Державна служба з надзвичайних ситуацій також визначитися з транзитним пунктом для біженців.

“Всі, у кого буде бажання покинути територію АТО, отримає інформацію”, – сказав радник глави МВС, зазначивши, що інформація про проведення евакуації, як це буде зроблено і де, розповсюджуватись волонтерами і за допомогою інших способів.

Шкіряк допустив, що евакуацію населення зі сходу України, можливо, буде проведена на наступному тижні.

За словами радника глави МВС, зараз працює об’єднаний організаційний штаб, і вже опрацьовано ряд питань, безпосередньо пов’язаних з виходом мирного населення із зони проведення АТО і подальшої допомогою людям.

Він повідомив, що відпрацьовано механізми оповіщення, а також елементи транспортування людей. Мінінфраструктури України, як зазначив радник глави МВС, надавати транспортне забезпечення, Міністерство охорони здоров’я України забезпечить людей медичною допомогою.

Крім того, за словами Шкіряка, опрацьовано механізми надання соціальної допомоги. “На сьогодні зареєстровано понад 14 тис. громадян Донецької і Луганської областей, які подали заявки на отримання соціальної допомоги”, – повідомив радник глави МВС.

За його словами, в цілому кількість таких людей налічує 25 тис., з урахуванням тих, хто прибув з Криму. Близько 2,5 тис. цих людей – пенсіонери та люди інших категорій, які мають право на отримання пільг.

При цьому Шкіряк додав, що не всі українці, що виїжджають із зони конфлікту, звертаються за отриманням соціальної допомоги.

Крім того, радник глави МВС розповів, що також є оперативна інформація про те, що бойовики під загрозою зброї змушують чоловіків працездатного віку виходити і рити окопи, а також брати участь у створенні інших споруд, безпосередньо пов’язаних з бойовими діями.

Loading...