Меню з Титаніка експонуватимуть у Львові

У Львові відбудеться виставка «Меню як мистецтво – ІІ». На ній експонуватимуть французькі та американські ресторанні меню ХIХ ст – першої половини ХХ ст.

meny_titanic

Зібрав цю унікальну колекцію відомий львівський ресторатор Вардкес Арзуманян. Триватиме експозиція з 10 по 30 червня в Палаццо Бандінеллі, Львівський історичний музей (пл. Ринок, 2).

На виставці буде презентовано близько сотні меню, які були оформлені відомими французькими графіками ХХ ст. – Франциском Пульбо, Жоржем Емаром, Луї Жу, Жоржем Вілла та ін. Вишукані, майстерно зроблені, вони вирізняються естетикою, деякі сповнені еротики, а деякі – тонкого гумору, інформують організатори.

Цьогоріч експозиція приверне увагу раритетним експонатом, який нещодавно поповнив колекцію Вардкеса Арзуманяна, – меню Титаніка за день до трагедії. Також яскравими акцентами виступлять два меню з оригінальними ілюстраціями Альфонса Мухи.

«У першу чергу хочеться зауважити, що меню – це спосіб комунікації з аудиторією, – розповів Вардкес Арзуманян. – І ось тут вже різні інтерпретації цієї комунікації. У минулому столітті, наприклад, ресторатори створювали меню спільно з відомими художниками, і за допомогою живопису передавали цілу історію. Меню має набагато більшу цінність, ніж багато хто собі зараз представляє. І це дійсно справжнє мистецтво, що я і хотів продемонструвати, організувавши цю виставку. У моїй колекції ще понад 1000 цікавих меню, і я сподіваюся, що в найближчому майбутньому у мене буде можливість показати і їх теж», – додав ресторатор, інформує Експрес.

Директор Фестивалю «Львів на тарілці» Андрій Сидор зазначив: «Ми ставимо собі за мету спільно з рестораторами, шеф-кухарями, митцями, львовознавцями презентувати традиційну Львівську кухню, а також дати поштовх до створення нової гастрономічної культури міста, яка стане важливою складовою його унікального, особливого стилю життя».

Нагадаємо, з 28 по 30 червня у Львові відбудеться III Гастрономічний Фестиваль «Львів на тарілці», який презентує особливий смак страв Львівської кухні. Традиційно в рамках фестивалю пройде Ярмарок та вечеря страв львівської кухні.

Loading...