Бійців управління держохорони підозрюють у розстрілі Євромайдану

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради (ТСК) направила до Генпрокуратури матеріали для відкриття кримінального провадження та проведення досудового слідства щодо можливого використання Управлінням державної охорони України (УДО) снайперів під час подій 20 лютого на Майдані Незалежності і прилеглих до нього вулицях.

Про це йдеться в повідомленні на сайті голови ТСК, нардепа від “Батьківщини” Геннадія Москаля.

ТСК встановила, що на обліку УДО знаходиться ряд снайперських гвинтівок, які в період з 18 по 20 лютого перебували у підрозділі УДО України – службі безпеки Президента України, – тобто на вул. Банковій, 11 в Києві.

“20 лютого снайпери з цією зброєю перебували на даху будівлі Адміністрації Президента і на даху “Будинку з Химерами” (який знаходиться на балансі Державного Управління справами) по вул. Банковій, 11″, – йдеться в повідомленні, пише РБК-Україна.

Експериментом, який провела ТСК, встановлено, що з даху цих будинків проглядається весь Майдан Незалежності та вулицею Інститутська.

У комісії зазначають, що запрошені на засідання ТСК 20 травня начальник УДО Валерій Гелетей і вся снайперська група терміново виїхали для участі в антитерористичній операції в Донецьку область. “Хоча функції і завдання УДО – охорона вищих посадових осіб держави, які на той час в Донецькій області не перебували”, – підкреслили в ТСК.

За наявною в КОМІСІЇ інформацією, у 2010 році на Міжнародній виставці зброї у Парижі зазначені снайперські гвинтівки були закуплені В’ячеславом Заневським і колишнім начальником особистої охорони Президента України Віктора Януковича Костянтином Кобзарем (який раніше був особистим охоронцем секретаря РНБО РФ Олександра Лебедя і є діючим офіцером ФСБ РФ).

Також наголошується, що ДК “Укрспецекспорт” і Міністерство доходів і зборів України не володіють інформацією щодо легального переміщення встановленого ТСК снайперської зброї на територію України.

“Тому це зброя завезли в Україну контрабандним шляхом з давно розробленої і успішно діючої контрабандної схеми. А саме: через ТОВ “Тактичні системи” та ТОВ “БЕСТ АРМС” зазначене закупили зброю, як спортивне, нібито для проведення змагань з кульової стрільби на великі відстані за правилами Всеукраїнської спортивно-громадської організації “Асоціація бенчресту, вармінтінгу і снайпінгу”. А потім за сфальсифікованим акту від імені комісії у складі фахівців МВС України та УДО зброю визнали, як снайперське і бойове, яке придатне для виконання спецзаходів на відкритій місцевості і в умовах міської забудови”, – йдеться в повідомленні.

У контрабандної схемою, згідно з даними ТСК, безпосередню участь брав Департамент громадської безпеки МВС України, який надав дозвіл на ввезення в Україну зброї як спортивного, а пізніше давав дозволу на зняття зброї з обліку дозвільної системи МВС як спортивного та передачу його на баланс УДО України як бойовий.

Loading...