Аlfa Jazz Fest скасовує завтрашні концерти

У зв’язку із трагічними подіями, які відбулися сьогодні вночі на Луганщині, переформатовані усі вечірні виступи в рамках міжнародного джазового фестивалю Alfa Jazz Fest. Сьогодні – молитва-реквієм. Завтра, 15 червня, концертів не буде.

Про це повідомив міський голова Львова Андрій Садовий під час зустрічі з активістами, що просили його скасувати фестиваль. Зустріч почалася хвилиною мовчання після якої мер озвучив позицію міста та організаторів у непростій трагічній ситуації, що склалася.

«Це велика біда і велика втрата для нас. Але ми повинні повестися як цивілізовані люди. Цивілізовано висловлювати нашу жалобу. Сьогодні музиканти, які приїхали з багатьох країн світу хочуть своєю молитвою вшанувати пам’ять загиблих. Як це є в католицьких храмах, коли грає орган. Як це є в православних, коли є спів. Як це є в храмах євангелістів, де звучить фортепіано. Більшість цих виконавців співають у церковних храмах. Давайте дамо їм це зробити, щоб весь світ бачив, що ми цивілізовані люди і з цілого світу приїхали підтримати Україну у цей складний час. Думаю, що кремлівська пропаганда не хотіла би, щоб до нас хтось приїжджав. Щоб картинка з України йшла тільки така, ніби тут біда чорна», – зазначив Садовий, пише ZIK.

Директор департаменту гуманітарної політики ЛМР Олег Березюк також додав, що Львів, на сьогодні. дякувати Богові. є мирною площадкою, на якій можна робити нормальні речі, в тому числі заробляти гроші, які потім підуть на Схід. Сьогоднішня кількість людей у місті це люди, які привезли з собою гроші для наших бізнесменів.

Водночас активісти називають саме проведення Alfa Jazz Fest в такий час недоречним і наполягають на повному скасуванні концертів. Відповідне звернення громадських рухів «Народний контроль», Народна Самооборона Львівщини та «Економічний бойкот. Львів» передали міському голові.

«Міський голова вдається до маніпуляцій. Ніхто не приїжджав до Львова для того, щоб співати на реквіємі. Вони приїхали грати джаз. Гості приїхали сюди розважатися, і як нам дали зрозуміти вони заплатили гроші і повинні ці розваги отримати», – зазначив голова громадсько-журналістського руху «Народний контроль» Андрій Мисик.

О 17:00 активісти та міська рада закликають громадськість зібратися на Площі Ринок зі свічками для молитви-реквієму, що відбудеться замість одного із запланованих концертів Alfa Jazz Fest. Інші вечірні виступи із зміненим репертуаром розпочнуться хвилиною мовчання у парку ім. Богдана Хмельницького.

Все про:
Loading...